Ethanol Energy, a.s

Ethanol Energy, vyrobí ve svém lihovaru ve Vrdech ročně až 80 tis. m3 lihu, ať už pitného nebo energetického. Je po společnosti Tereos TTD, a.s. druhým největším výrobcem lihu v České republice. 

Výroba lihu je hlavním oborem podnikání společnosti. Kromě výroby 80 tis. m3 lihu se v lihovaru Vrdy jako vedlejší produkt při výrobě lihu získávání organické materiály (výpalky, atp.), která se jako žádaná součást organických hnojiv vrací zpět na pole.

Jedinou základní surovinou pro tuto produkci je obilí. Pro potřeby roční výroby dodají převážně čeští zemědělci 25 000 tun.

Areál závodu Ethanol Energy a.s. se nachází v obci Vrdy u Čáslavi, ve Středočeském kraji, 12 km východně od Kutné Hory a je více jak jeden a půl století významným regionálním průmyslovým subjektem a zaměstnavatelem. Více jak 140 let byla hlavní činností závodu výroba řepného cukru. 

Kontaktní údaje na druhého největšího výrobce lihu v ČR společnost Ethanol Energy, a.s. jsou na webových stránkách https://www.novyethanolenergy.cz/